Enerji sektöründeki girişimlerimiz, sahip olduğumuz vizyon, çalışma disiplinimiz ve profesyonel insan kaynağımız sürekli yolumuzu aydınlatmıştır; kurduğumuz ortaklıklar ufkumuzu genişleterek; öncü olma arzumuz ve hayal gücümüz ilham kaynağımız olmuştur.
Edinilmesi yıllar süren tecrübe birikimleri ile kat ettiğimiz bu uzun mesafeleri, henüz yolculuğumuzun başlangıcı olarak görüyor ve uzun yıllar sürecek bu yolculukta sağlam adımlarla Ülkemiz Ekonomisine hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu yolda gelişip büyümeye devam edeceğiz.
Gücümüzü ülkemizin enerji arzını her daim güvence altına almak ve stabil tutmak için kullanmaktayız. Yaptığımız yatırımların her birinin, birer örnek teşkil etmesi en büyük tutkumuzdur.
Alanlarındaki en yetkin kişiler ile kurduğumuz şirketlerimiz, iştiraklerimiz ve güçlü ortaklıklarımız ile Enerji alanında ülkemizin geleceğine yön vererek, görevimizi mümkün olan en üst seviyeye taşıyarak, bizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakabilmek en büyük arzumuzdur.

Ülkemizde son yıllarda kalkınma yolunda atılan büyük adımlarla beraber, enerji sektöründe de büyük değişimler yaşanmaktadır. Bu değişimler doğrultusunda, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu ile bu kanunlara istinaden çıkarılan Elektrik ve Doğalgaz Piyasası Lisans Yönetmeliği ile elektriğin ve doğalgazın yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu bir şekilde tüketicilerin kullanımına sunulmakta, bunun yanında elektrik ve doğalgaz piyasası serbestleştirilerek mali açıdan güçlü, istikrarlı ve şeffaf bir yapıya kavuşturularak bu piyasada bağımsız bir düzenleme ve denetimin sağlanmaktadır. Bu kapsamda şirketimiz; Güneş, Rüzgar, Jeotermal, Hidroelektrik, Doğal Gaz ve Kömür gibi farklı kaynaklara dayalı çeşitli enerji santralleri projelerini gerçekleştirmek, mevcut ve yeni doğalgaz yatırımlarıyla sektörde yerini alma yolundadır.

Sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi fikirlere ihtiyaç vardır. Enerjiye ucuz, güvenilir, kaliteli, yeterli ve sürdürülebilir şekilde erişim temel bir insani haktır.

Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet KAZANCI

Ülkemiz;
Avrupa`nın sekizinci, Dünyanın ise en büyük on yedinci ekonomisine sahiptir ve önümüzdeki on yıllık dönemde, Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflemektedir.

Enerji konusunda uzmanlaşmış şirketler grubu olarak, büyüme ve öncü olma hedefimize her koşul altında bağlı kalarak hizmet sağladığımız müşterilerimizin, çözüm ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve ülkemizin daha iyi bir geleceğe sahip olması için çalışıyoruz.

Tüm Türkiye olarak 2023 yılına gelindiğinde elektrik enerjisi ihtiyacımızın, bugüne kıyasla iki kat artarak yaklaşık 500 milyar kWh olacağını tahmin ediyoruz. Bu talebi karşılayabilmek için bugünkü mevcut kurulu gücün de 2 katına çıkarılması ve 100.000 MW kurulu güce ulaşması gerekiyor. Bunun için de her yıl 5 milyar dolar hacminde  enerji yatırımının hayata geçirilmesi, enerji üretim tesislerinin özelleştirilmeleri ile özel sektör payının % 75’e çıkması sağlanmalıdır.

© 2017 YAPI A.Ş.

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle